Binance’den dava hakkında ilk açıklama: Hayal kırıklığı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), pazartesi günü açtığı davada, Binance’in bildirdiği işlem hacmi ve kârlılığının büyük bir kısmının, borsanın iddialarıyla çelişecek şekilde olduğunu iddia etti.

İddialara göre, Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara hizmet verdiği için kayıt yaptırması ve düzenlemelere uyması gerekiyordu ancak Binance ile Changpeng Zhao bu zorunlulukları “göz ardı etmeyi” tercih etti.

“Beklenmedik ve hayal kırıklığı”

Binance’in bir sözcüsü CFTC’nin açtığı dava için “beklenmedik ve hayal kırıklığı” şeklinde yorum yaptı. Sözcü “CFTC ile iki yıldan uzun bir süredir iş birliği içinde çalıştıklarını söylerken, “Açık, düşünceli bir düzenleyici rejim geliştirmek için” regülatörlerle çalışmaya devam edeceklerini de ekledi.

Sözcü ayrıca, Binance’in uyum personelini önemli ölçüde artırdığını, işlem izleme, “müşterinizi tanıyın” kuralları ve diğer uyum programlarına yardımcı olmak için 80 milyon dolar harcadığını belirtirken ABD’lilerin platformda işlem yapmalarını engelleme çabalarına değindi.

Binance CEO’su ‘FUD’ demişti

Dava haberleri sonrasında Binance CEO’su CZ, Twitter hesabından “FUD, sahte haberler, saldırıları vb. görmezden gelin” anlamına gelen “4” paylaşımını yaparak paniği yatıştırmaya çalışmıştı. Ancak piyasalarda şok dalgaları sebebiyle Bitcoin ve Binance Coin başta olmak üzere kripto paralarda düşüş geldi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl