Binance borsasından mahkemeye 60 sayfalık dilekçe

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu, mahkemeye verdiği 60 sayfalık dilekçe ile SEC tarafından şirkete ve CEO Changpeng Zhao’ya karşı açılan davanın reddini istedi. Dilekçede, platformda sahte işlem (wash trading) yapıldığı iddialarının gerçeklerle kanıtlanmadığı belirtildi.

SEC, geçtiğimiz haziran ayında Binance Holdings Limited ve BAM şirketlerine bağlı Binance US’in piyasa manipülasyonunu önleme konusunda gerçeğe aykırı beyanlarda bulunduğunu ve Changpeng Zhao’nun sahibi olduğu Sigma Chain adlı bir piyasa yapıcı şirketin platformda sahte işlem yapmasına imkan verildiğini öne sürmüştü. Binance avukatları da dün bunlar ve diğer pek çok iddialarla birlikte açılan davanın reddini istedi. Avukatlar, mahkemeye yaptıkları başvuruda “Sigma Chain hesaplarının etkileşime girdiği münferit durumlara ilişkin kesin iddia ve alıntıların ötesinde, Sigma Chain’in yaptığı iddia edilen suistimal konusunda hiçbir spesifik iddia sunulmamaktadır. SEC’nin sahte işlem iddiaları, etiketlerle sansasyonel hale getirilmiş olsa da gerçeklerle kanıtlanmamıştır. Bu nedenle dava reddedilmelidir.” ifadelerini kullandılar.

Avukatlar ayrıca SEC’nin platformda işlem gören BNB, BUSD, SOL, ADA, MATIC, FIL, ATOM, SAND, MANA, ALGO, AXS ve COTI gibi varlıkları yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırmasına da itiraz ettiler. SEC’nin dijital varlıkları yatırım sözleşmesi olarak düzenleyemeyeceğini savunan avukatlar, bir kamu kuruluşunun ulusal anlamda büyük öneme sahip bir konuda vereceği kararın Kongre yetkilendirmesi ile desteklenmesi gerektiğini iler sürdüler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl