Binance, Waves’in de içinde olduğu 4 kripto parayı liste dışı bırakıyor

Binance'in mart ayında ABD borsasınında liste dışı bıraktığı Waves, küresel borsadan da delist ediliyor. Konuyla ilgili Binance bu sabah saatlerinde açıklama yaptı ve Waves'in de dahil olduğu 4 kripto paranın 17 Haziran'da platformun dışına alınacağını duyurdu.

Son dönemde birçok kripto parayı platformuna eklediği gibi dışına da alan Binance borsası yeni bir duyuruyla OmiseGO (OMG), Waves (WAVES), Wrapped NXM (WNXM), NEM (XEM) olmak üzere 4 ktipto parayı liste dışı bırakacağını açıkladı.

Bu 4 kripto para 17 Haziran TSİ sabah 06.00’da platformun dışına alınmış olacak. 4 kripto parayla işlem yapılan tüm çiftler delist edilecek, yani bu kripto paralarla ilgili o günden sonra hiçbir işlem yapılamayacak.

Binance’in delist edeceği işlem çiftleri de şu şekilde: “OMG/USDT, WAVES/BTC, WAVES/ETH, WAVES/TRY, WAVES/USDT, WNXM/USDT, XEM/USDT”

Waves bekleniyordu

2016 yılında oluşturulan Waves, blok zinciri üzerinde akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulamaların yaratılabildiği ilk sistemlerden biri olarak isim yapmıştı. Özellikle 2017 boğa sezonunda adından çokça söz ettiren Waves, 2022 yılında da tarihi bir fiyat rekoru kırarak 50 doların üzerine çıkmıştı. Binance haberinin duyulmasının ardından ise Waves %20’den fazla düşüş yaşadı ve 2 doların da altına indi.

Binance’in ABD kolu olan Binance.US de mart ayında Waves’i liste dışı bırakmıştı. Bu nedenle, ana borsanın da böyle bir hamle yapması piyasanın beklentileri dahilindeydi.

Bu 4 kripto parada 18 Haziran TSİ 06.00’dan itibaren yatırma işlemleri, 17 Eylül TSİ 06.00’dan itibaren ise çekme işlemleri hesaplara yansımayacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl