Binance, devlet fonlarıyla görüşme halinde

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, yatırım arayışı kapsamında birkaç devlet fonuyla görüşüyor.

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, Financial Times’a verdiği demeçte, bunların hangi devlet fonları olduğunu belirtmezken böyle bir yatırımın dünya çapında regülatörlerle ilişkileri iyileştirmesini umuyor. Zhao, “Bu aynı zamanda bizi belirli ülkelere de bağlayabilir. Bu nedenle biraz dikkatli hareket etmek istiyoruz.” diyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında şirketin devlet fonlarından yatırım almayı düşündüğü yazılmıştı. Konuyla ilgili öne çıkan ilk devletin ise Singapur olduğu iddia edilmişti. O dönemde Binance’in bu yatırımı, 200 milyar dolar değerleme üzerinden düşündüğü kaydedilmişti. Şimdi ise Binance’in değerinin 300 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Bu konuda en büyük adaylardan birinin Singapur olduğu öne sürülürken borsanın Eylül ayında Singapur için önemli kısıtlamalar getirmesi kafa karıştırıyor. Borsa, 27 Eylül 2021’de, 26 Ekim’den itibaren Singapurlu kullanıcıların Binance.com’da itibari para yatırma ve spot kripto para işlemleri yapamayacaklarını açıklamıştı.

Bu arada Binance’in ABD kolu Binance US’in ise, halka arz öncesi, önümüzdeki bir ila iki ay içinde birkaç yüz milyon dolarlık yatırım turunu tamamlayacağı öğrenilmişti. Borsa, diğer yandan da genel merkez kurmak için çalışma yürütüyor. Zhao, son iki ayını Dubai, Paris, Katar ve Bahreyn’de regülatörlerle görüşerek geçirdiğini söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl