Binance, merakla beklenen merkezsiz borsasının demosunu yayınladı

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yeni merkezsiz borsasının (DEX) bir demo versiyonunu yayınladı.

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kullanıcıların merkezi kontrol olmadan ticaret çiftlerini listelemelerine izin verecek olan merkezsiz borsasının (DEX) bir demo versiyonunu yayınladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao kripto para piyasasının, merkezi ve merkezi olmayan (DEX) Binance platformlarının nasıl geliştirileceklerini belirleyeceğini söyledi:

“Piyasanın karar vermesine izin vereceğiz. Bir süreliğine birlikte var olacaklarını umuyorum.”

Hala Binance Chain’in resmi olarak ne zaman başlatılacağı belli değil. Ancak, Zhao’nun pre-alpha versiyonu hakkında yayınlanan videosu birçok teknik bilgi içeriyor. Zhao videoda, coin’lerin piyasaya sürülme sürecini, ticaret çiftlerinin listelenmesini ve siparişlerin verilmesini açıklıyor.

Ancak, demo sürümü grafik kullanıcı arabiriminden (GUI) yoksun bu nedenle video, müşterilerin kullanacağı arabirimi göstermiyor.

Zhao’nun Twitter’dan yaptığı paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:

“Binance’in merkezsiz borsasının (DEX) ilk (kaba taslak, pre-alfa) demosu, token’ların piyasaya sürülmesini, listelenmesini ve ticaretini gösteriyor.”

Binance, DEX projesini ilk olarak Mart ayında duyurmuştu ve şirketin merkezi ve merkezi olmayan platformlarının bağımsız varlıklar olarak bir arada var olacaklarını ancak birbirlerini tamamlayacaklarını söylemişti.

Zhao, geçtiğimiz Haziran ayında verdiği bir röportajda Binance’in geleceğinin nasıl şekilleneceğini anlatmıştı. Zhao, “Şu anda merkezi olmayan bir borsa, Binance Chain üzerinde çalışıyoruz. Bu bizim için çok yüksek bir öncelik. Büyük bir proje ve çalışmalar sürüyor. Malta’da, Uganda’da ve umarım Asya’da itibari para/kripto takasını sağlayacağız. İtibari para ile kripto para satın almayı ne zaman hazır ve çalışır duruma getiririz bilmiyorum ama ümit ediyorum ki bu yıl olur. Bunların dışında yardım masamızı iyileştiriyor, sistemimizi geliştiriyor ve daha fazla coin listeliyoruz.” demişti.

Binance Coin’in halihazırda geliştirilen Binance Chain ekosisteminde önemli bir yer tutması bekleniyor. Bu konuda borsanın kurucu ortağı He Yi, “Merkezi olmayan platformumuz Binance’in kendi blok zincirinde çalışacak. BNB, bu ekosistemin yakıtı olacak. Uzun vadede Binance’in tıpkı Bitcoin gibi kendi kendini sürdürebilen bir sistem haline gelmesini umuyoruz. Bu Blockchain ve dijital para endüstrisinde kendi varlıklarımızı yönetebilecek ve aktarabileceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

Binance’in mevcut merkezi kripto para borsası, son 24 saatte 1,1 milyar dolardan fazla işlem hacmine sahip.

Bu arada Binance Coin, son 24 saatte elde ettiği yaklaşık yüzde 3’lük yükselişle 12,6 dolardan işlem görüyor.

→ SON ARAŞTIRMA: BİREYSEL YATIRIMCILAR ÇEKİLİYOR, KURUMSAL SERMAYE ARTIYOR.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl