Binance DEX’e ulusal para birimlerine bağlı 5 farklı kripto para geliyor

Beş farklı ulusal para birimine bağlı beş kripto para, yakında Binance'in merkezsiz borsası Binance DEX'te olacak.

The Block’un bildirdiğine göre, önde gelen kripto para borsası Binance‘in merkeziyetsiz kolu Binance DEX, ünlü risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından desteklenen TrustToken’dan beş yeni sabit fiyatlı kripto para listeleyecek.

TrustToken tarafından dün yapılan açıklamada, sabit kripto paraların -TrueUSD, TrueGBP, TrueAUD, TrueCAD ve TrueHKD- borsanın kendi blok zinciri olan Binance Chain’de piyasaya sürüldüğü bildirildi.

Şimdiye kadar bu beş kripto para, sadece Ethereum’da ERC-20 olarak vardı.

TrustToken, bu kripto paraların Binance DEX’te kullanıma sunulması, yeni itibari para seçeneklerini mümkün kılacağı ve kullanıcıların kripto paralar ve banka hesapları arasında geçiş yapma opsiyonlarını artıracağını vurguladı. Ayrıca bu kripto paralarla %0.04 gibi düşük alım satım komisyonlarıyla işlem yapılabileceği belirtildi.

Binance DEX, öncelikle TrueUSD’yi listeleyecek. Bu kripto paranın 8 Ağustos’ta işlem görmeye başlaması edefleniyor. İngiliz Sterlini, Avustralya Doları, Kanada Doları ve Hong Kong Doları’na bağlı olacak diğer kripto paralar ise gelecek haftalarda kullanılabilir olacak.

2017’de kurulan TrustToken, 1:1 oranında ABD Doları’na bağlı sabit fiyatlı kripto parası TrueUSD’yi 2018’in Ocak ayında piyasaya sürmüştü. Şirket daha sonra TrueGBP, TrueHKD, TrueCAD ve TrueAUD gibi kripto paralar çıkardı. İhraççının internet sitesinde Singapur Doları’na bağlanacak TrueSGD’nin de çok yakında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl