Zhao, beklenen Binance DEX için tarih verdi

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, merakla beklenen merkezsiz kripto para borsası Binance DEX için tarih verdi.

Kripto para borsası Binance’in merkezsiz versiyonu Binance DEX’in halka açık test sürümünün 20 Şubat’ta piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Duyuruyu Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptı. Zhao, kişisel Twitter hesabındaki bir gönderisinde 20 Şubat’ta halka açık test sürümünü çıkarmayı planladıklarını aktardı.

Yakın zaman önce Zhao, “Bana herhangi bir şey sor” etkinliğinde Binance’in geliştirmekle uğraştığı merkezsiz borsasıyla alakalı olarak yeni detaylar açıklamıştı. Buna göre platformun kurulacağı Binance Chain’de ağ fikir birliği onaylayıcılarının sayısı, 11 onaylayıcı node ile başlanarak küçük olacak. Merkezsiz borsa yayına girdiğinde çok hızlı onaylayıcılar çalıştırabilecek kişiler aranacak.

Binance Chain’de akıllı sözleşme olmayacağını, token ihracı için bir arayüz bulunacağını ifade eden Zhao, zincirin uygulama açısından çok basit olacağını ve çok büyük yükleri kaldırabileceğini söylemişti. CEO, “Yükün özelliklerden daha önemli olduğu düşüncesindeyiz.” demişti.

Öte yandan Zhao, ilk etapta diğer ağlarla karşılaştırıldığında Binance’in ağ üzerinde etkisinin fazla olacağını, daha merkezi olacağını bildirdi.

Zhao ayrıca “Merkezi ve merkezsiz borsalar yakın gelecekte birbirlerini tamamlayacak şekilde birlikte var olacaklar.” dedi.

Binance’in kurucusu, yeni borsada herhangi bir kripto paranın listelenmesi için 100 bin dolara yakın ücret talep edeceklerini de açıkladı. Zhao, bunun spam ya da dolandırıcılık amaçlı projelerin sayısını azaltmak için yapıldığını söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl