Binance diğer kripto para borsalarına fark attı: Açık ara lider

Ağustos ayında kripto paralardaki volatilite, fiyat düşüşlerinin de gelmesiyle ciddi şekilde artarken Binance ise rakiplerine işlem hacimlerinde adeta fark attı. CZ liderliğindeki şirket, tüm borsa hacimlerinin yüzde 55'ine sahip oldu.

2017 yılında Bitcoin’in büyük yükseliş yaşadığı dönemde birçok borsa zorlu KYC kuralları uygularken, Binance ise kolay üyelik şartlarıyla önplâna çıkmış ve bu anlamda rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlamıştı. O dönemden beri bu üstünlüğünü hiç kaybetmeyen Binance, düşüş dönemlerinde de farkını gösteriyor.

En yakın rakibi Coinbase’e fark attı

CryptoCompare şirketinin son raporuna göre Binance borsası, Ağustos ayında piyasadaki spot işlem hacminin yüzde 55’ine sahip oldu. Şirketin paylaştığı verilere göre Ağustos ayında toplam spot işlem hacmi 1.91 trilyon dolar oldu. Bu rakamın %94.3’ü ise büyük borsalarda oluştu. Binance borsası ise toplam işlem hacminin 438 milyar dolarına sahipti. En yakın rakip olan Coinbase’de bu rakam sadece 58.3 milyar dolar oldu. Coinbase’in ardından ise 54.9 milyar dolar ile AAX borsası geldi.

USDT tercih edilmeye devam…

Bitcoin 24 bin 500, Ethereum ise 2 bin dolar seviyelerini aşmayı başaramazken, trader’lar ise bu düşüş ve volatilite günlerinde merkezi borsalara güvenmeye devam ettiler. Merkezi borsalardaki toplam işlem hacmindeki artış Temmuz ayına oranla Ağustos’ta %36.8 arttı. Bitcoin, USDT paritesi hacmi de %15.4 yükselirken, aynı rakam BTC-BUSD için ise %0.44’tü. Dolayısıyla burada da en büyük sabit coin olan USDT’nin açık ara tercih edilmeye devam ettiği görülüyor.

Spot hacimler 1.91 trilyon dolara ulaşırken, türev işlem hacimlerindeki artış ise %1.9 oldu. Bu alandaki işlem hacmi de 3.16 trilyon dolara ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl