Kripto para borsası Binance, dolandırıcılık önlemlerini artırdı

Kripto para borsası Binance, dolandırıcılık önlemlerini artırmak için kripto para uyumluluk sağlayıcısı ve araştırma şirketi Chainalysis ile ortaklık kurdu.

Kripto para uyumluluk sağlayıcısı ve araştırma şirketi Chainalysis, şüpheli işlemlerin tespit edilmesini artırmak amacıyla kripto para borsası Binance ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, çeşitli uluslararası piyasalara genişlemeyi sürdürüyor. Bunu yaparken her yargı bölgesindeki kara para aklama önlemi (AML) ve müşterini tanı (KYC) prosedürlerine de uymak zorunda.

Chainalysis, Binance’in platformunda yapılan her işlemin kaynağını takip etmek için gerçek zamanlı izleme yoluyla bu süreci kolaylaştıracağını öne sürüyor.

Chainalysis, basın bülteninde işlemi tanı (KYT) olarak adlandırılan çözümün Nisan ayında ortaya çıktığını belirtiyor.

Şirketin kurucu ortağı Jonathan Levin, “Her kripto para şirketi aynı temel sorunla karşı karşıya: düzenleyicilerin, finansal kurumların ve kullanıcıların güvenini kazanmak. Küresel olarak düzenleyicileri tatmin etmek ve büyük finansal kurumlara karşı güven oluşturmak için dünya standartlarında AML uyumluluk programları oluşturma konusunda Binance’in liderliğinin takip edilmesini bekliyoruz.” dedi.

2018 yılında LocalBitcoins dahil anonimite sağlayan birçok kripto para platformu, birtakım uyumluluk önlemleri getirmek zorunda kaldı. ShapeShift bunların son örneğiydi. Şirket, geçen ay alelacele yavaş yavaş zorunlu hale gelecek şekilde temel kişisel bilgilerin sağlanmasını gerektiren bir üyelik programı başlattı.

Binance’in CFO’su Wei Zhou, “Vizyonumuz, hizmet sunduğumuz ülkelerdeki düzenleyici gerekliliklere bağlı kalırken bir Blockchain ekosistemi için altyapı sağlamak ve küresel olarak paranın özgürlüğünü artırmaktır.” dedi.

Haber: CoinTelegraph

→ CME AÇIKLADI: BITCOIN VADELİLERİ ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE ADETA PATLADI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl