Binance açıkladı: Dubai regülatöründen kritik işlem lisansı alındı

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance, Dubai regülatöründen çok önemli bir lisans onayı almayı başardı. Borsa bu sayede Dubai'de hem nitelikli küçük yatırımcıya hem de kurumsal şirketlere kripto ve sanal varlık hizmeti sağlayabilecek.

Başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde regülasyon sorunları yaşayan Binance borsası, Ortadoğu’da ise üst üste önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bahreyn’den Abu Dabi’ye ve Dubai’ye kadar birçok kez önemli lisanslarına onay alan borsa, Dubai’de bir kez daha reddedilmedi.

Borsadan yapılan açıklamada Binance’in Dubai kolu olan Binance FZE’nin, hem kurumsal şirketlere hem de nitelikli küçük yatırımcılara hizmet vermeye başlayacağı dile getirildi. Binance ayrıca, Dubai’de bu lisansa sahip olan tek şirketin de kendileri olduğunu ifade etti.

Dubai’deki seçkin kullanıcılar bundan sonra, otoritenin izin verdiği kripto ve sanal varlık hizmetlerinden yararlanabilecekler. Yapılan açıklamada ayrıca bu müşterilerin “piyasa sigorta ve yatırımcı koruma standartları” altında hizmet alacakları belirtildi.

Binance’in bölgesel piyasalar yöneticisi olan Richard Teng yaptığı açıklamada “Dubai regülatöründen MVP lisansı aldığımız için mutluyuz. Bu anlamda dünyada bir ilke imza attık. Önceliğimiz Dubai’de, tamamıyla regüle olan bir borsa olarak hizmet vermek ve Mali Eylem Görev Gücü’ne uyumlu bir ekosistemde küresel uyumluluk standartlarında sorunsuz yer alabilmek” dedi.

Hatırlanacağı üzere Binance, geçtiğimiz hafta Hollanda’dan çekildiğini ve Almanya’daki lisans başvurusunu da geri çektiğini duyurmuştu. Borsa MiCA regülasyonlarına hazırlık için zaman kazanacağını belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl