Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance CEO’sundan erişim sorunuyla ilgili açıklama

Binance CEO'su Changpeng Zhao, yaşanan erişim sorunuyla ilgili bir açıklama yaptı. Zhao, teknik bir problemin bazı bölgelerde erişimi etkilediğini, fonların güvende olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede problemin düzeltileceğini söyledi.

Kripto para borsası Binance’e bugün öğle saatlerinde Türkiye dahil dünyanın bazı bölgelerinden erişim sorunu yaşandı. Kullanıcıların bir bölümü de Binance Futures platformuna erişemediklerinden yakındı.

Yaşanan erişim problemi, birkaç gün önce meydana gelen KuCoin saldırısından dolayı kullanıcıları korkuturken Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan hızlı bir açıklama geldi.

Zhao, “Nginx cluster’larından birinin çökmesi, bazı bölgelerde erişimi etkiledi. Cüzdanlarla ilgili bir durum yok. Herkesin endişelendiğinin farkındayım. Fonlar güvendedir. Ekibimiz üzerinde çalışıyor. Mümkün olan en kısa sürede düzeltilecek.” ifadelerini kullandı.

Devamında gelen bir başka açıklamada Spot API’nin gayet iyi çalıştığını fakat bazı kullanıcıların hala vadeli işlem API’si ile ilgili sorunlar yaşadığını aktaran Zhao, veri merkezi sağlayıcıların birinin donanım sorunları olduğunu bildirdiğini ifade etti.

2017 yılının Temmuz ayında faaliyetlerine başlayan Binance, çok kısa sürede hızlı bir büyüme kaydetti. Borsa, 2018 yılının Ocak ayına gelindiğinde işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştu. Daha önce yüksek frekanslı alım satım yazılımları geliştiren bir yazılımcı olan Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance, birinci sıradaki pozisyonunu koruyor. Son verilere göre, geride kalan 24 saat içinde borsada yaklaşık 5 milyar dolarlık alım satım gerçekleştirildi. Yüzlerce işlem çifti ile hizmet veren Binance, yakın zaman önce de Türkiye merkezli borsası Binance TR’yi kullanıma sunmaya başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl