Binance, euro ve sterlinde banka transferlerine yeniden başladı

Özellikle yaz aylarında birçok yargı bölgesinde önemli regülasyon yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan ve bu nedenle Avrupa'nın en çok bilinen ödeme ağları SEPA ve FPS ile euro ve sterlin ödemelerini durduran Binance, bu işlemleri yeniden açtığını duyurdu.

Temmuz ayının başında özellikle AB ve İngiltere kaynaklı birçok regülasyon baskısına uğrayan Binance, yaklaşık 8 ay sonra, Avrupa’nın en önemli ödeme ağları olarak gösterilen Single Euro Payment Area (SEPA) ve Faster Payment Services (FPS) hizmetlerini kullanarak euro ve sterlin yatırma ile çekme işlemlerini yeniden başlattığını açıkladı.

Borsadan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Binance ve Paysafe, hem masaüstü hem de mobil uygulamalar için SEPA ve FPS vasıtasıyla yapılan euro ve sterlin yatırma ve çekme işlemlerini 7 Mart Pazartesi günü itibariyle yeniden başlatmıştır. Binance’in İsviçre ve Hollanda dışındaki tüm perakende AB kullanıcıları SEPA ile direkt euro işlemleri yapabileceklerdir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Binance, ödeme teknolojisi şirketi Bifinity’yi duyurdu

Borsa ayrıca, işlemlerin yeniden başlamasını kutlamak amacıyla da, doğrulamalarını eksiksiz yapmış kullanıcılarından SEPA ile euro, FPS ile de sterlin işlemi yapmaları durumunda 31 Mart’a kadar işlem ücreti alınmayacağını duyurdu. Kullanıcılara ayrıca 3 euro ve 3 sterlin altında yatırma ve çekme işlemleri yapmamaları konusunda da uyarılarda bulunuldu.

Binance, şu anda sadece perakende müşterilerin kullanabildiği SEPA ödeme ağını kısa süre içinde kurumsal müşterilerine de açacağının bilgisini verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl