Binance’e bir kötü haber de Uzakdoğu’dan: Erişim engellendi

Filipinler'de regülatör kurum Binance borsasıyla ilgili bir uyarı geçti. Yapılan açıklamada platformun ülkede kayıtlı olmadan hizmet verdiği belirtildi. Binance tarafı ise regülayonlar konusunda uyumlu olmak istediğini ve kurumun açıklamalarını ciddiye aldığını ifade etti. Binance'in web sitesine erişim de 3 aylığına engellendi.

Geçtiğimiz hafta ABD’de 4.3 milyar dolar cezaya çarptırılan ve ünlü CEO’su CZ’nin de koltuğunu kaybettiği Binance borsası için bir uyarı da Filipinler’den geldi.

Google ve Meta’ya talep

Uzakdoğu’daki adalar topluluğunun menkul kıymetler regülatörü yaptığı açıklamada Binance’in ülkede kayıtsız şekilde hizmet verdiğini ve gerekli lisansa sahip olmadığını ifade etti. Binance’in web sitesine bu bölgeden olan erişim de 3 aylığına engellendi. Kurum ayrıca Google ve Meta’dan da Binance reklamlarının kaldırılması talebinde bulundu.

21 yıl ya da 90 bin dolar ceza gelebilir

Filipinler SPK’sından yapılan açıklamada, Binance’in faaliyet ve hizmetlerinin reklamlarını yapan kişilere de 90 bin dolar para ya da 21 yıla varan hapis cezasının verilebileceği kaydedildi.

Binance sözcüsünden açıklama

Binance borsasının sözcüsü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada regülatör kurumun duyurusuna saygı duyduklarını ve yerel anlamda regülasyonlara uymak için çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Binance’in Filipinler bölgesinden sorumlu yöneticisi olan Kenneth Stern de bu ay şirketle yolalrını ayırmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl