Binance’den yeni ABD hamlesi: 12 milyona kapı açtı

Kripto para borsası Binance'in ABD kolu Binance US, artık Florida'daki kullanıcılara da hizmet vermeye başladı.

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance’in ABD kolu Binance US, Florida’daki kripto para yatırımcılarına kapılarını pazartesi günü açtı.

Amerika’nın en kalabalık üçüncü eyaletine olan bu genişleme, Binance.US’in Temmuz ayında Florida için “BAM TRADING SERVICES INC.” adı altında bir para aktarma lisansı satın almasının ardından yaşandı.

Geçen yıl ABD’ye açılan Binance, Florida’nın da dahil olduğu 13 eyalet için ek belge ve koşul gereksinimlerinden dolayı başvuruda bulunmamıştı. Binance US CEO’su olan ve aslen Orlando’lu olan Catherine Coley, 2 yıl geçerli olan Florida lisansının 12 milyon fazladan kullanıcıya erişim sağlayacağını söyledi:

“Tabii ki yarından itibaren 18 yaşın üzerindeki herkes Florida’da Binance US uygulamasını indirmeyecek. Ancak dijital varlıklar konusunda olgunlaşmış olan büyük bir kitlenin mevcut olduğunu da biliyoruz.”

New York ve Teksas için çalışılıyor

Yoğun nüfuslu olan New York ve Teksas gibi eyaletler de hala Binance US’e açık değil. Coley konuyla ilgili olarak bu eyaletler için de para aktarma lisansı alınmasının ardından kapıların açılacağını belirtti.

ABD’de Coinbase, Kraken ve Gemini gibi borsalarla rekabet halinde olan Binance US, henüz Coinbase’in ve Kraken’ın gerisinde iken Gemini’den ise daha fazla hacim yapıyor. Son verilere göre Binance US, 24 saatte 25 milyon dolarlık hacim elde ederken Coinbase’de bu rakam 415, Kraken’de de 256 milyon dolar. Gemini de 20 milyon dolarlık bir hacme sahip.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl