Binance’de bir yönetici daha istifa etti: Yine regülasyonları sebep gösterdi

Son dönemde önemli sayıda yöneticisinin istifa ettiği Binance'de bir görevi bırakma daha yaşandı. Borsanın Asya-Pasifik bölgesinden sorumlu başkanı Leon Foong regülasyon soruşturmalarını ve endişelerini sebep göstererek görevinden ayrıldı.

Başta ABD olmak üzere birçok ülkede ya dava açılan ya da soruşturma altında bulunan Binance borsasında yaprak dökümü sürüyor. Son olarak borsanın Asya-Pasifik bölgesinden sorumlu başkanı da görevi bıraktı.

Borsanın özellikle Güney Kore, Tayland ve Japonya’daki büyümesinden sorumlu olan Leon Foong, regülasyon endişelerini sebep göstererek şirketten ayrıldı. Haberi veren ise ABD medyasından Bloomberg oldu.

Ne zaman geldi ve ayrıldı belli değil

Haberde Leon Foong’un tam olarak Binance’e ne zaman katıldığı ve ne zaman istifa ettiğinin ise bilinmediği belirtildi. Sosyal medya ve özellikle LinkedIn hesaplarında da aktif paylaşımlar yapmadığı görülen yönetici konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Binance CEO’su CZ de bu konuda (şu an için) sessiz kaldı.

ABD’de açılan davalarla Binance’in kripto piyasasındaki payı ciddi şekilde düşmüştü. Özellikle ABD’de Coinbase ve Kraken’in gerisine düşen Binance.US, bu anlamda önemli yöneticilerini yitirmişti.

Borsa buna rağmen açık ara farkla dünyanın en çok hacme sahip platformu konumunu da koruyor.

Kısa süre önce baş strateji yöneticisi Patrick Hillman, baş hukuk müşaviri Hon Ng ve baş yatırım yöneticisi Yibo Ling, Binance’ten ayrıldıklarını açıklamışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl