Binance’ten yeni FTX hamlesi: CEO CZ, fonu açıkladı

Binance CEO'su Changpeng Zhao FTX borsasının kripto para ekosistemine verdiği zararı azaltmak ve bu durumdan etkilenen şirketlere destek olmak amacıyla yeni bir "iyileştirme fonu" başlattıklarını açıkladı.

FTX’in iflas süreci ve ardından en çok konuşulan isimlerden biri olan Changpeng Zhao, iflasın kripto para dünyasına olan etkilerini azaltmak için “endüstriyi iyileştirme fonu” başlattıklarını duyurdu.

“Kripto hiçbir yere gitmiyor”

Konuyla ilgili Twitter’dan açıklamalarda bulunan Zhao, güçlü ancak likidite sorunu olan projelere destek olmak istediklerini belirtti ve şunları söyledi:

“FTX’in iflasının getirdiği etkileri azaltmak amacıyla Binance endüstriyi iyileştirme fonu başlatıyor. Bu sayede güçlü ancak likidite sorunu olan projelere destek olmayı amaçlıyoruz. İlerleyen dönemde daha detaylı bilgiler paylaşacağız. Bu tür projeler Binance Labs ile iletişime geçebilirler. Ayrıca nakdi olan diğer endüstri oyuncularınıa da kapımız açık. Onların yatırımları da kabul edilecektir. Kripto hiçbir yere gitmiyor. Şimdi yeniden inşa etme zamanı”

SBF’ye gönderme: “Çok pahalı bir telefon oldu”

Binance CEO’su ayrıca fonu açıklamadan birkaç saat önce de, yine SBF ve FTX konusunda ortaya atılan bazı iddialara cevap verdi. Binance’in FTT token fiyatının düşmesinde payı olduğu iddialarına yanıt veren CZ şunları söyledi:

“Binance olarak hiçbir zaman FTT short’lamadık. Zaten hala ciddi miktarda FTT’miz var. SBF beni aradıktan sonra satışları durdurduk. Çok pahalı bir arama oldu”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl