FTX anlaşmasından çekilen Binance varlıklarını açıkladı: 69 milyar dolar

Dün akşam saatlerinde FTX borsasını satın alma anlaşmasından çekilen Binance borsası bugün de müşterilerine daha fazla güven vermek maksadıyla soğuk ve sıcak cüzdan varlıklarını açıkladı. Borsanın elinde tuttuğu varlıkların toplam değeri 69 milyar dolar...

FTX-Alameda olaylarının başrol oyuncularından biri olan ve dün de “fon kanıtı” açıklaması yaparak tüm borsaları şeffaf olmaya çağıran Binance borsası bu anlamda önemli bir adım attı ve elindeki varlıkları açıkladı.

Hem sıcak hem de soğuk cüzdan detaylarını veren Binance borsasının elinde 475 bin adet Bitcoin, 4.8 milyon adet Ether, 17.6 milyar USDT, 601 milyon USDC, 21.7 milyar BUSD ve 16 milyar dolar değerde 58 milyon adet de BNB bulunuyor. Toplamda bu rezervlerin değeri ise 69 milyar dolara denk geliyor.

Borsadan yapılan açıklamada ayrıca ilerleyen haftalarda da fonların kanıtlarının paylaşılacağı belirtildi. Borsanın kullanıcıları korumak için 2018’de oluşturduğu ve artık herkes tarafından “SAFU” olarak da bilinen, acil durum sigorta fonunda da 1 milyar dolar bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl