Binance, FTX anlaşmasından resmen vazgeçti

Kripto para borsası Binance’in rakip platform FTX’i satın alma girişimi resmen sona erdi.

Dün, Binance ile FTX arasında, zor durumdaki borsanın tamamının satın alınması için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzalandığı bildirilmişti. Devam eden görüşmeler bir satın alımla sonuçlanmadı.

“FTX’teki sorunlar kapasitemizi aşıyor”

Dünyanın en büyük kripto para borsası, FTX ile oturduğu masadan kalktı. Binance’ten yapılan açıklamada, “Başlangıçta umudumuz, FTX’in müşterilerine likidite sağlamak için destek olabilmekti ancak sorunlar kontrolümüzün ve kapasitemizin dışında” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Bir sektörde ne zaman büyük bir oyuncu başarısız olsa, bireysel yatırımcılar bundan zarar görür. Son birkaç yıldır kripto ekosisteminin daha dirençli hale geldiğini gördük. Zamanla kullanıcı fonlarını kötüye kullanan aykırı değerlerin serbest piyasa tarafından ayıklanacağına inanıyoruz.” dendi.

Binance, regülasyon çerçevelerin geliştirilmesi ve sektörün daha fazla merkezsizleştirilmesiyle ekosistemin güçleneceğine vurgu yaptı.

Binance, satın alımdan vazgeçtiğini resmen bildirmeden önce, ABD medyasında FTX US anlaşmanın bir parçası olmadığı sürece FTX’in satın alınmayacağı yazılmıştı. İddiaya göre anlaşmanın hukuk danışmanları, Binance’e karşı açılan soruşturmalar nedeniyle regülatörlerin bir ABD şirketinin Binance’e satışına izin vermeyeceğini düşünüyordu.

Haberin ardından Bitcoin fiyatında düşüş geldi. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, 16 bin 41 doları gördü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl