Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten on milyonlarca dolarlık yatırım

Kripto para borsası Binance, türev platformu FTX'e yatırım yaptı. Yatırımın on milyonlarca dolar değerinde olduğu bildiriliyor.

Kripto para borsası Binance, türev alanındaki pazar payını genişletmeye devam ediyor.

Borsa, Alameda Research’e ait kripto para türev platformu FTX’ten azınlık hissesi aldı. Yatırım tutarı açıklanmasa da Bloomberg’e konuşan borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried miktarın on milyonlarca dolar olduğunu bildirdi.

Binance’in FTX hamlesi, Eylül ayında az bilinen kripto para türev platformu JEX’i satın almasının ardından geldi. Binance, JEX’i satın aldıktan sonra Binance JEX olarak yeniden markalandırırken FTX, bağımsız bir kuruluş şeklinde faaliyet sürdürmeye devam edecek.

Bankman-Fried, “FTX bağımsız bir şekilde operasyonlarını sürdürürken yatırım, Binance’ten destek ve stratejik danışmanlık ile FTX’in büyümesini hızlandıracak.” dedi.

Ayrıca FTX, Binance’in platformdaki ilk ve tek dış yatırımcı olduğunu söyledi.

Binance, FTX’in büyümesinin daha hızlı ve daha büyük olmasına yardımcı olurken FTX, tezgah üstü (OTC) alım satımın yanı sıra ana borsada Binance’in likidite ve kurumsal ürünler oluşturmasına yardım edecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “FTX ekibi çarpıcı bir büyüme ile yenilikçi bir kripto para alım satım platformu oluşturdu. Profesyonel trader’lar olarak geçmişleriyle FTX ekibinde biraz kendimizi görüyoruz ve kripto para türev piyasalarında önemli bir oyuncu olma potansiyellerine inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu arada Binance, FTX’in FTT token’ını da Binance.com üzerinde listelemeye başladı.

Resmi açıklamanın tamamı için: https://link.medium.com/LAanL8nsz2

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl