Binance’in ardından Gate.io da açıkladı: Türkçe dil desteği kalkıyor

Kripto varlık kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte Gate.io da Türkçe dil desteğini kaldırıyor ve Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik pazarlama faaliyetlerini sonlandırıyor. Değişiklikler, para yatırma ve çekme ile alım satım işlemlerini etkilemeyecek, platform açık olmaya devam edecek.

Borsalar, bu hafta Resmi Gazete’de yayımlanarak yasallaşan kripto varlık kanununa uyum sağlamak üzere değişikliklere gidiyor.

Binance’in Türkçe dil desteğini üç ay içinde kademeli olarak kaldıracağını ve Türk kullanıcılarına yönelik pazarlama faaliyetlerini durduracağını açıklamasının ardından benzer bir duyuru Gate.io’dan da geldi.

Bugün yapılan açıklamada, “Gate.io’da Türkçe dil desteği, 3 ay içinde kullanıma kapatılacaktır. Gate.io’nun Türkiye’de yerleşik kişilere ilişkin reklam ve pazarlama faaliyetleri sonlandırılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Duyuruda, Gate.io platformuna erişiminin Türkiye’de yerleşik kişilere açık olmaya devam edeceği de vurgulandı.

Son olarak “İlerleyen zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) getirilecek yeni yönetmelikleri yakından takip ediyor olacağız.” diyen Gate.io, bu değişikliklerin para yatırma/çekme ve kripto para alım/satım faaliyetlerini etkilemeyeceğini, kullanıcıların fonlarının Gate.io güvencesi altında olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl