Yerel borsa alımları yapan Binance şimdi de Güney Kore’ye adım attı

Son dönemde Uzakdoğu piyasasında önemli adımlar atan ve Japonya ile Endonezya'nın önemli borsalarını satın alan Binance, aynı hamleyi şimdi de Güney Kore'de yapmaya hazırlanıyor.

Aralık ayında ciddi bir fon çıkışının olduğu ancak buradaki sağlam duruşuyla gücünü gösteren Binance borsası, yeniden gaza basıyor. Son aylarda Japonya ve Endonezya’da yerel kripto para borsalarını bünyesine katan şirket aynı hamleyi Güney Kore’de de yapacak.

En büyük hissedardan alım yapılacak

Ülke medyasının haberlerine göre borsa, Güney Kore’nin en büyük 5 borsasından biri olarak görülen Gopax’ı satın almak istiyor ve bu konudaki çalışmalarını da tamamladı. Decenter’ın haberinde ayrıca, Binance’in borsanın en büyük hissedarı olan Lee Jun-haeng’den hisse satın alacağı ancak kısa vadede borsa yönetiminde değişikliğe gitmeyeceği yazıldı. Gopax, yaşanan Terra LUNA ve FTX gibi olaylardan ötürü ciddi şekilde likidite sınıtıları yaşayan bir borsaydı.

Japonya ve Endonezya’nın ardından…

Hatırlanacağı üzere Binance, birkaç hafta önce Endonezya’nın en büyük kripto para borsası olarak görülen Tokocrypto’yu satın almıştı. CEO CZ, satın alma hakkında “Hissemiz zaten vardı, sadece bu alandaki oranımızı artırdık” diye açıklamıştı.

Binance Kasım ayında da Japonya’nın regüle borsalarından biri olan Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın almış ve ülke piyasasına giriş yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl