Bu haftaya Binance ile alakalı gelişmeler damga vurdu Dava sürecini değerlendirerek tekrara girmemek için önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum.

Yeni CEO Teng’in mesajı

Binance’in yeni CEO’su yaptığı açıklamada üzerinde yoğunlaşacağı 3 konuyu şu şekilde sıraladı:

  1. Kullanıcılara şirketin finansal gücü, selameti ve güvenliğinden emin olabilecekleri konusunda güvence vermek
  2. Önemli ölçüde tüketici korumaları sağlarken inovasyonu teşvik edecek yüksek standartları küresel olarak muhafaza etmek için regülatörlerle iş birliği yapmak
  3. Web3’ün büyümesi ve benimsenmesini sağlamak üzere partnerlerle birlikte çalışmak

Güveni sağlayabilecek 4 yöntem

Sektörün geleceği açısından en önemli konu elbette ilk madde, güven.

Binance bu güveni 3 şekilde sağlayabilir:

  1. Proof of Reserve ile müşteri fonlarının güvende olup olmadığını bilmek yüksek oranda mümkün. Yüksek oranda diyorum çünkü Proof of Reserves %100 güvence sağlamaz. Binance bunu zaten yapıyor. Bu raporları geliştirmek ve daha şeffaf hale getirmek için adımlar atılabilir.
  2. Yapılan anlaşma gereği Binance 3 yıl boyunca denetim altında olacak. Bu elbette pozitif bir gelişme. Ancak Binance’in bu denetimi ünlü bir denetleme kuruluşuyla anlaşarak 3 yıl sonrasında da devam ettirmesi bu güvenin sağlanmasına katkı sağlar.
  3. Böyle bir ihtimal yok ama Binance merkezini ABD’ye taşırsa, birçok yatırımcıya güven sağlamış olur. Binance bundan sonra global piyasada Coinbase ile de rekabet edecek. Eğer bu rekabette geri düşmek istemiyorsa olabilecek en güvenli (masraflı) yolları seçmek zorunda.
  4. ABD’de halka arz. Coinbase gibi halka arz edildiğinde zaten SEC’nin denetimi altına girer. Bu da yatırımcılara güven sağlar.

Yani Binance Coinbase’in attığı adımları takip ederse önümüzdeki dönemde global piyasada liderliğini koruyabilir. Ancak bu yaraları hemen saracak adımlar atılmazsa, Coinbase global pazara da girdiği için rekabette ciddi yara alır.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl