Binance’in son işe alımı, halka arz söylentilerine yol açtı

Kripto para borsası Binance'in işe aldığı son isim, borsanın halka arz olacağı söylentilerini de beraberinde getirdi.

Kripto para borsası Binance, finans direktörü olarak halka arz konusunda geniş deneyime sahip bir yönetici seçti.

Şu anda Grindr’ın başkan yardımcısı olan Wei Zhou, 5 yılın üzerinde bir yöneticilik deneyimine sahip. Kariyerine Goldman Sachs’ın Hong Kong şubesinde başladı.

Zhou, Ekonomi ve Doğu Asya çalışmalarında lisans derecesi aldığı Harvard Üniversitesi mezunu. Ayrıca ABD ve Çin’de iş operasyonlarının büyütülmesi ve ölçeklendirilmesi konusunda özel bir uzmanlığa sahip. Ek olarak Zhou, bir Çin TV reklamcılığı şirketinde finans direktörü ve iletişim başkanlığı görevleri yaptı, Çin’in en büyük online işe alım hizmetleri platformu Zhaopin ile bu reklamcılık şirketinin sırasıyla NASDAQ ve NYSE üzerinde başarılı bir şekilde listelenmesini yönetti.

Bu işe alım, Binance’in bir halka arz planladığı söylentilerine yol açtı. Ancak borsanın CEO’su Changpeng Zhao, bu söylentileri reddetti.

Binance halka arz iddialarını reddetse de kripto para ekosisteminden bazı önemli şirketler halka arz çalışmaları yapıyor. Bunlardan biri olan Çinli madencilik devi Bitmain, Eylül ayı içerisinde Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda bir halka arz gerçekleştirecek. Şirket, bu halka arzda 18 milyar dolar gelir elde etmeyi ve bu sayede dünyanın en büyük 10 halka arzından birine imza atmayı hedefliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl