Binance Hollanda’yı terk ediyor: Resmi açıklama

Dünyanın en büyük borası olarak kabul edilen Binance, Hollanda piyasasından ayrıldığını duyurdu. 17 Temmuz'dan itibaren borsa Hollanda vatandaşı olan kullanıcılarına sadece çekim izni verecek.

Son 2 senede dünya çapında regülatörlerle adeta mücadele halinde olan ve ABD’de son dönemde zorluklar yaşayan Binance, Hollanda piyasasından çekildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada , bugünden itibaren Hollanda’da yeni müşteri kabul edilemeyeceği, 17 Temmuz’dan itibaren ise var olan kullanıcıların sadece çekim yapabilmelerine izin verileceği belirtildi.

“Hollanda piyasasını terk ettiğimiz için üzgünüz” cümlesiyle başlayan açıklamada sebep olarak regülatör ile lisans alınması konusunda anlaşmaya varılamaması gösterildi. Regülatöre birçok alternatif sunulmasına ve çok sayıda görüşme yapılmasına rağmen çabaların sonuçsuz kaldığı belirtilirken lisans alma çalışmalarının ise süreceği kaydedildi.

AB sınırları içinde birçok ülkede lisans alındığı belirtilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Fransa, İspanya, İtalya ve Polonya başta olmak üzere birçok AB ülkesinde lisansı olan Binance’in kara para aklamayla mücadelesindeki çabaları kanıtlanmıştır. Dünya çapındaki tüm regülatörlerle iletişimimiz ve iş birliğimiz devam edecektir. Ayrıca AB’nin yeni kripto düzenlemeleri için oluşturulan MiCA’ya uyma konusunda da hazırlıklarımız devam ediyor”

Açıklamada ayrıca var olan Hollandalı kullanıcılara konuyla ilgili e-mail gönderildiği de ifade edildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl