Binance US, SEC’nin iddialarına ilk resmi yanıtını sundu

Binance'in ABD iştiraki Binance US, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) iddialarına ilk resmi yanıtını sundu. Binance US, Aralık 2020'den bu yana SEC'nin soruşturma süreçlerinde iş birliği yapmak için büyük çabalar sarf edildiğini belirtti. Şirket, SEC'nin varlıkların dondurulması girişiminin gaddarca olduğunu söylerken "SEC, yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırdığı varlıkların gerçekten yatırım sözleşmesi olduklarını kanıtlamalı." dedi.

Binance’in ABD platformu Binance US, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iddialarına ilk yanıtını resmi olarak sundu.

“Müşteri ve şirket fonları ayrı tutuldu”

Borsa, SEC’nin dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu, yatırımcılara faaliyetleri konusunda gerçeğe aykırı beyanda bulunmak ve müşteri varlıklarının şirket fonlarından ayrı tutulmaması iddialarını cevaplandırdı. Binance US’in resmi şirketi BAM Trading’in avukatları, müşteri fonlarının Zhao tarafından kontrol edilen fonlarla karıştırıldığı hakkında iddiaya yanıt olarak “Şirket, müşterilerinin itibari para birimlerini, herhangi bir kurumsal fondan ayrı olarak bankacılık ortaklarıyla birlikte farklı hesaplarda tutmaktadır.” savunmasını yaptı.

“Zhao’nun banka hesabında imza yetkisi yok”

Savunmada şirket, Zhao’nun BAM Trading’in banka hesabının sahibi olduğunu kabul etti fakat hesap üzerinde imza yetkisi bulunmadığını söyledi. SEC, Zhao’nun banka hesaplarını kontrol eden kişilerden biri olduğunu ve bunun Zhao’nun çoğunluk hissesini elinde bulundurduğuna inandığı Binance ile Binance US arasında bir ayrım olmadığının kanıtı olduğunu ileri sürmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – SEC davası sonrası 6 kripto para dip yaptı

“SEC’nin varlıkların dondurulması girişimi gaddarca”

Öte yandan şirket avukatları, SEC’nin Binance US’in varlıklarının dondurulması talebinin reddedilmesini istedi. Savunmada, söz konusu varlıklar üzerinde hiçbir risk olmadığı, varlıkların kötüye kullanımı veya suistimali konusunda tek bir örneğin bile olmadığı belirtildi. SEC’nin bu talebinin Binance US’in resmiyetteki şirketi BAM Trading’in faaliyetlerinin etkili bir biçimde sonlanmasına neden olacağı kaydedilirken SEC’nin bu girişiminin gaddarca olduğu vurgulandı.

“Yatırım sözleşmesi iddiasını kanıtlamalı”

Son olarak Binance, SEC’nin davada yer verdiği dijital varlıkların gerçekten “yatırım sözleşmesi” olduklarını kanıtlaması gerektiğini savundu. SEC, Binance’e açtığı davada 12 kripto parayı bu şekilde sınıflandırmıştı ve bunlar; BNB, BUSD, SOL, ADA, MATIC, FIL, ATOM, SAND, MANA, ALGO, AXS ve COTI’ydi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl