Binance Japonya piyasasına girdi: Regüle kripto borsasını satın aldılar

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance, Japon borsalarından Sakura Exchange BitCoin'i (SEBC) satın aldı ve ülke piyasasına giriş yaptı. Binance konuyla ilgili resmi açıklama da yaptı ancak anlaşmanın mali detaylarını paylaşmadı.

FTX borsası ve yöneticilerinin yasa dışı işlemlerinin ortaya çıkmasında ve şirketin iflasına giden yolun açılmasında büyük pay sahibi olan Binance, Japonya borsasına girdi. Şirket, Japonya’nın regüle kripto para borsalarından olan Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldı.

Son dönemde Orta Asya ve Ortadoğu bölgelerinde önemli lisanslar alan Binance, bu satın alım ile birlikte Asya’nın doğusundaki ilk lisansını da elde etmiş oldu. Borsa daha önce Fransa, Dubai, Abu Dabi, Bahreyn, İspanya, Kazakistan ve Polonya gibi birçok ülkeden lisans almıştı.

2017’de kurulan SEBC borsası, Japonya regülatöründen lisansını ise geçen ay almıştı. Borsa; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, ETC, Litecoin, Cardano,ü gibi toplamda 11 kripto paranın Japon yeni işlem çiftiyle alım satımına izin veriyor.

Japonya regülatörü Binance’i geçen sene, ülkede kayıtsız olarak faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle uyarmıştı.

Borsanın satın alınmasının açıklanmasından sonra verilen bilgide de, Binance.com’un bundan sonra Japonya’da yeni kullanıcı kabul etmeyeceği bilgisi de verildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl