Binance resmen açıkladı: Japonya kolu 34 token ile başladı

Japonya'daki faaliyetlerine bu ay başlayacak olan Binance, resmi web sitesinden yaptığı açıklamayla yeni borsada spot işlemlerde 34 token'ın listeleneceğini duyurdu. Token'lar arasında BNB de bulunuyor.

Binance Japonya, beklenen duyuruyu yaptı ve ülkedeki platformunda destekleyeceği token’ları resmen açıkladı. Japon medyasında belirtildiği gibi borsa spot işlemler için 34 kripto para ve token seçti.

Japonya piyasası için başlatılan yeni platformda aşağıdaki kripto para ve token’lar desteklenecek:

BTC, ETH, BNB, ADA, ALGO, ASTR, ATOM, AVAX, AXS, BAT, BCH, CHZ, DAI, DOGE, DOT, ENJ, ETC, IOST, JASMY, LINK, LTC, MATIC, MKR, ONT, QTUM, SAND, SHIB, SOL, TRX, XEM, XLM, XRP, XTZ ve ZIL.

Daha önce de belirtildiği gibi bu token’lar arasında bulunan Binance’in kendi kripto parası BNB de ilk kez Japon yatırımcılara sunulacak. Binance’in küresel platformuna kayıtlı olan Japon kullanıcıların geçişi ise 14 Ağustos gününden sonra tamamlanacak. Geçiş için kullanıcılara özel bir bilgilendirme geçilecek.

2022’nin kasım ayında Binance’in satın aldığı SAKURA Exchange BitCoin şirketinin adı da Binance Japonya olarak değiştirildi. Yeni borsada Earn (Kazan) programı da olacak. Kullanıcılar token’larını kilitleyerek günlük bazda getiri elde edebilecekler.

Yapılan açıklamada Japonya’nın Web3 atılımı övüldü ve şu ifadeler kullanıldı:

“Japonya’da regüle edilmiş kripto hizmetleri sunarak, Japon dijital varlık piyasasının gelişimini desteklemeyi hedefliyoruz. Ülkenin inovasyona yönelik adımları ve blok zinciri teknolojisine artan ilgisi, onu sağlam ve sürdürülebilir bir Web3 ekosistemi oluşturmak için harika bir yer haline getirmiştir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl