Binance, Japonya’da listelenecek coin’leri 100’e çıkarıyor

Bu ay başında Japonya'ya 2 sene sonra tekkrardan dönüş yapan Binace borsası, bu ülkedeki platformunda listelediği token'ların sayısını 34'ten 100'e çıkaracak. Şirket ayrıca daha sağlam bir likidite altyapısının sağlanması için de yerel borsalarla iş birliği yapacak.

2021 yılında çıkış yaptığı Japonya’da yeni regülasyon kurallarının devreye girmesiyle ülkeye geri dönen Binance, ağustos ayı başında hizmetlerini tamamen açarken şimdi de token sayısını artıracağını duyurdu.

Şirket adına, yerel medyaya konuşan bir sözcü, platformdaki token sayısını 34’ten 100 çıkarma planı yaptıklarını söyledi. Çok daha iyi bir likidite için Japonya’daki diğer borsalarla da iş birliğine gideceklerini belirten sözcü, Japon kullanıcıların rahatlıkla hem Kazan hizmetinden hem de NFT pazar yerinden yararlanabileceklerini ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Binance, Japon piyasasına geri dönerken Sakura Exchange BitCoin adlı borsayı satın almıştı. Kasım 2022 itibarıyla borsa hisselerinin %100’ü Binance’e geçmişti.

2019’da Japonya’ya giren Binance, regülatörlerin kayıtsız işlem yapma suçlamalarının ardından 2021’de ülkeden çıkmıştı. Ancak Japonya özellikle geçen sene başında kripto regülasyonlarında hafiflemeye gitmiş ve özellikle metaverse ile Web3 konusunda öemli adımlar atmıştı. Japon başbakanı Kishida da son olarak metaverse ile Web3 projelerini öven bir konuşma yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl