Binance’in Japonya’da kapatılacağı iddiası piyasayı karıştırdı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in Japonya'da kapatılacağı iddiası piyasayı karıştırdı.

Japon haber platformu Nikkei, dün Japon Finansal Hizmetler Dairesi’nin (JFSA), ülke çapındaki faaliyetlerini durdurması için kripto para borsası Binance‘e bildirim göndermeyi planladığını bildirdi.

Bu beklenmedik gelişme, piyasada kısmen huzursuzluk yarattı ve bir süredir yukarı yönlü seyreden Bitcoin fiyatı, gerilemeye başladı.

Bununla birlikte, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, söz konusu iddiaları reddetti.

Zhao, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Nikkei’nin sorumsuz bir gazetecilik örneği gösterdiğini belirterek, “FSA ile yapıcı bir diyalog içerisindeyiz ve herhangi bir bildirim almadık. FSA’nın bize söylemeden önce konuyu bir gazeteye anlatması mantıklı değil, onlarla şu an devam eden aktif bir diyalogumuz var.” ifadelerini kullandı.

Binance’in ülkede hükümet onayı olmaksızın faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kapatma tehdidi ile karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Binance, Çin’de kurulmuş olsa da Çin hükümetinin giderek artan baskıcı tutumundan dolayı ofislerini Japonya’ya taşımıştı. Şirket ayrıca Tayvan’da da ofis açtı.

CoinMarketCap verilerine göre Binance, şu anda dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl