JPMorgan, Binance’in kararını yorumladı: Tether’e yarayacak

ABD'li dev yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri, Binance'in son sabit coin kararının Tether'e fayda sağlayacağını söylüyor.

ABD’li dev yatırım bankası JPMorgan Chase analistleri, Binance’in son sabit coin kararının Tether‘e fayda sağlayacağını söylüyor.

Binance, 29 Eylül’den itibaren USDC, USDP ve TUSD sabit coin’lerini kendi sabit coin’i BUSD’ye dönüştürecek. Özellikle JPMorgan Chase analistleri, bu kararın Tether’in kripto piyasasındaki önemini artıracağına inanıyor.

“Tether’in öneminin artması muhtemel”

Analistlerin paylaştığı araştırma notunda, “Bize göre, bu kararın USDC tarafından tehdit altında olan sabit coin evreninde Tether’in önemini artırması muhtemel” ifadeleri yer aldı.

Yatırım bankasına göre, Tether’in sabit coin ekosistemindeki piyasa değeri payı son 18 aydır azalıyor. Bankanın aktardığına istinaden bu metriğe göre, sabit coin önemini yitiriyor.

Araştırma raporu, Tether’in ortalama günlük işlem hacminin USDC’nin on katı olduğunu ifade ediyor.

Bu nedenlere ve daha fazlasına dayanarak JPMorgan analistleri, 29 Eylül dönüşümünün Tether’in öneminin arttığını düşünüyor. Banka ayrıca, BUSD’nin yeni ücret yapısına dikkat çekerek daha önemli hale geleceğinin de altını çiziyor.

Piyasa değeri farkı 16 milyar dolara çıkmıştı

Binance borsası geçtiğimiz hafta platform üzerinde BUSD ve USDT dışındaki sabit coin’lerin işlem çiftlerini tamamen kaldırmıştı. Yaptığı duyuruda, 29 Eylül tarihi itibariyle USDC, USDP ve TUSD sabit coin’lerinin BUSD’ye dönüştürüleceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından en büyük sabit coin olan USDT ile ikinci sıradaki USDC arasındaki piyasa değer farkı da 16 milyar dolara çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl