Binance, Kanada’dan çekileceğini açıkladı

Kanada’da kripto para sektörüne artan düzenleyici baskılar sonrası ülkeden çekilme kararı alan borsalara Binance de eklendi. Şirket, Kanada pazarından çekildiğini Twitter hesabından duyurdu.

Kanada Menkul Kıymetler Yöneticilerinin (CSA) kripto borsaları ve alım satım platformlarını “gelişmiş yatırımcı koruma taahhütlerine” uymaları konusunda uyardığı yeni düzenlemeler birçok kripto şirketinin ülkeden kaçmasına neden oldu. En son adım dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance’ten geldi.

Binance, Twitter hesabından yayımladığı bir duyuruda, birçok kripto para borsası gibi kendilerinin de Kanada pazarından çekileceklerini açıkladı.

“Kanada pazarı şu an şirket için elverişsiz”

Kanadalı kullanıcılara teşekkür ile başlayan yazıda, “Nispeten küçük bir pazar olmasına rağmen, şirketimizin kurucusunun doğum yeri olarak bizim için önemli bir duygusal öneme sahipti. Kanada blok zinciri endüstrisinin geleceğine ilişkin iyimser beklentiler vardı.” dendi.

Ancak kripto para borsalarına iletilen sabit coin’ler ve yatırımcı kısıtlamalarıyla ilgili son direktiflerin, Kanada pazarını şu anda şirket için elverişsiz hale getirdiği vurgulandı.

Kanadalı kullanıcıları korumak için diğer uygulanabilir seçenekleri değerlendirmek amacıyla bu kararı almakta geciktiklerini söyleyen ekip, bir alternatif bulamadıklarından dolayı bu adımı attıklarını bildirdi.

Platformda hâlâ aktif olan Kanadalı kullanıcılara, gelişmelere ilişkin ayrıntılı bilgi içeren bir e-posta gönderileceği söylendi.

Kanada için bir umut daha var

Kripto para borsası Twitter açıklamasında, “Kanadalı düzenleyici makamlarla ilişkimizi sürdürmeyi arzuluyoruz.” dedi. Ayrıca Kanada için açık bir kapı bırakarak “Kanadalı kullanıcıların daha geniş kapsamlı dijital varlıklara erişim özgürlüğünün yeniden tesis edilmesine bağlı olarak, eninde sonunda pazara yeniden gireceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kripto para borsaları Kanada pazarını terk ediyor

Kripto para borsaları Kanada’dan birer birer çekiliyor. Son aylarda Kanada pazarından çekilen kripto borsaları arasında Paxos, OKX ve dYdX gibi önde gelen platformlar yer alıyor. Şirketlerin ülkeyi terk etmelerinin nedeni ise Kanada’da artan düzenleyici baskılar.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl