Binance hakimin kripto kararını kutluyor: Endüstri uzmanı yorumu

SEC'nin Binance borsasına açtığı davanın en önemli kararlarından biri de hakimin varlıkların dondurulması talebini reddetmesi olurken, konuyla ilgili sektör içinden gelen bir yorum ise, SEC'nin içinde bulunduğu durumun zorluğunu gözler önüne seriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance borsasına açtığı “kayıtsız menkul satışı” davasında ilk golü Binance borsası atarken, hakimin kararı sektör içinde de büyük ses getirdi.

Bilindiği üzere SEC, Binance’in varlıklarının dondurulmasını talep etmiş, dava hakimi Amy Berman Jackson ise, SEC’nin gerekli kanıtları sağlama yükümlülüğünü yerine getirmediğini belirterek talebe geçen hafta “Hayır” cevabını vermişti.

“Dünyadaki regülatörlere mesaj verildi”

ABD medyasından Fox Business’a konuşan ve ismi açıklanmayan bir endüstri uzmanı, Binance’in hakime saygısından ötürü verilen kararı fazla büyütmediğini ancak yine de bunun önemini farkında olarak ‘kutlamalara başladığını’ ifade etti:

“Binance, hakimin verdiği karara, kısıtlı bir reaksiyon gösterdi. Hakime olan saygıdan ötürü sevinç fazla gösterilmedi ancak bunun SEC’ye karşı büyük zafer olduğunu düşünüyorlar. Kendi içlerinde kutlama yapıyorlar. Devlet kurumlarının varlık dondurma taleplerinin reddedildiği çok az görülen bir durumdur. Hakim Berman, SEC’nin, Binance’in fonları kötüye kullandığı yönündeki iddiaları kanıtlayamadığını düşünüyor. Verilen karar ile dünyadaki regülatörlere, SEC’nin bu büyük suçlamalarının altını dolduramadığı mesajı veriliyor”

Hakimin geçtiğimiz hafta verdiği bu karar kripto para sektörü içinde de “zafer” olarak yorumlanmıştı. Konuyla ilgili SEC başkanı Gary Gensler ise bir yorum yapmamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl