Binance’ten yeni kripto hizmeti: “Copy trading” açıklandı

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, kripto vadeli işlemlerinde bazı piyasalarda "Copy trading" hizmetini başlatıyor. Bu sayede kullanıcılar, fenomen olarak da bilinen bazı trader'ların işlemlerinin aynılarını yapabilecekler. Bir kullanıcı, 10 trader'a kadar kişi takip edebilecek.

Binance, kripto vadeli işlemlerinde bazı piyasalarda “copy trading” hizmetini başlatma kararını duyurdu. Böylece kullanıcılar, istedikleri kişilerin işlemleri üzerinden strateji belirleyip portföylerini yönetebilecekler.

Yapılan açıklamada, işlemleri “kopyalanan” trader’ın, kullanıcının elde ettiği kâr üzerinden %10 pay alacağı da belirtildi.

Binance’in kayıtlı kullanıcılarının yararlanabileceği bu hizmet sayesinde müşteriler 10 trader’a kadar sayıda kişinin işlemlerini takip edip aynı anda kopyalayabilecekler. “Stop-loss kullan, kâr al, kaldıraçlı işlem seviyesini kopyala” gibi işlemler farklı trader’larda aynı anda yapılabilecek.

Hangi piyasalarda olacak, bilinmiyor

Binance’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Copy trading” hizmetinin kriptoda birçok sınırı kaldırdığı ve topluluklar arasında sosyal bağların daha sıkı şekilde kurulmasını sağladığı belirtildi. Ancak borsanın, hangi piyasalarda bu hizmetin başlatılacağını açıklamaması dikkat çekti.

Borsanın bir sözcüsü, konuyla ilgili regülasyon çalışmasının da yapıldığını ve kararın buna göre alındığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl