Binance kripto hizmetleri için Singapur’a yeniden başvuracak

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance, lisans onayını bir türlü alamadığı ve 2021'de çekildiği Singapur piyasasına bir kez daha girmek istiyor.

Fransa’dan Dubai’ye, Hollanda’dan Bahreyn’e kadar önemli bir coğrafyada kripto para lisansı almayı başaran Binance, geçen sene çekildiği Singapur piyasasına bir kez daha girme kararı verdi.

Nikkei Asia’nın geçtiği habere göre Binance, Singapur Para Otoritesi’ne bir kez daha başvurma kararı aldı. Haber, ismi açıklanmayan şirket yöneticilerine dayandırılarak verildi. Binance’in ne zaman için yeniden başvuru yapmayı planladığı konusunda ise bilgi verilmedi.

Kripto paralara olumlu yaklaşsa da, sert ve bir o kadar da sağlam regülasyon kuralları olan Singapur, 2021’de Binance’e lisans vermemiş ve borsa da ülkeden çekildiğini açıklamıştı.

“Asya’nın kripto merkezi” olarak ön plana çıkan Singapur’a son dönemde ise Hong Kong ciddi bir rakip olmuş durumda… Hong Kong, son olarak Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini kabul etmişti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, verdiği her röportajda regülasyonların kendileri için çok önemli olduğunu ve dünyada en çok kripto para lisansının kendilerinde olduğunu dile getiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl