Binance bir kripto lisansı daha aldı: Tayland’da regüle borsa açabilecek

Binance borsasının ortak iştiraki olan Gulf Binance, Uzakdoğu bölgesinin kripto para benimsenmesinin en yüksek olduğu ülkelerden Tayland'da borsa açma hakkı kazandı.

Özellikle Bahreyn, Dubai, Abu Dabi ve Fransa’dan aldığı lisanslarla adını duyuruan Binance ile Gulf Innova şirketinin ortak iştiraki olan Gulf Binance, Tayland Maliye Bakanlığı’ndan lisans almayı başardı.

Binance de resmi internet sitesinden açıklamayı duyururken, ülkede operasyonlarına 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla başlayacağını belirtti.

Alınan lisans sayesinde borsa, Tayland Menkul Kıymetler Borsası tarafından regüle edilecek. Yapılan açıklamada Taylandlı kullanıcıların bundan sonra hem regüle hem de güvenli bir şekilde kripto para yatırımları yapabilecekleri belirtildi.

İki şirketin ilk olarak 2022 yılında ortak bir şirket kurma fikri üzerinde anlaştığı belirtilirken, Binance’in kripto uzmanlığıyla Gulf şirketinin Tayland piyasası hakkındaki tecrübelerinin birleştirileceği ifade edildi. Gulf Binance’in ana işlerinden bir tanesi de altyapı hizmetleri sağlamak olacak.

Binance’in Asya ve KuzeyAfrika-Ortadoğu bölgesinden sorumlu başkanı Richard Teng, lisanslı aldıkları için mutlu olduklarını ve Tayland’ın kripto ve blok zinciri teknolojisinde ön plana çıkan ülkelerden biri olduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl