Binance, yeni bir borsa ile Coinbase’in bahçesine giriyor

Binance, ABD pazarına odaklanan, ABD yasalarıyla tam uyum içinde çalışacak yeni bir borsa açıyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre, dünyanın en büyük borsası Binance, ABD’ye açılıyor.

Malta merkezli şirket, bugün yaptığı açıklamada BAM Trading Services adındaki bir şirketle iş birliği içinde özellikle ABD’li müşterileri hedefleyen yeni bir borsa kurulduğunu bildirdi. Borsanın Binance US olarak adlandırılacağı kaydedildi.

Şirket, borsanın ne zaman piyasaya sürüleceğiyle alakalı herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bu hamle, Binance’in ABD pazarına ilk resmi girişi olacak. Platform, ABD yasalarıyla tamamen uyum içerisinde faaliyet yürütecek.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla alakalı olarak “Binance US’yi sonunda piyasaya sürmekten ve Binance.com’un güvenliğini, hızını ve likiditesini Kuzey Amerika’ya getirmekten heyecan duyuyoruz. Binance US, yerel ortağımız BAM tarafından yönetilecek ve ABD pazarına tam yasal uyum içinde hizmet verecek.” dedi.

ABD’deki kripto para pazarına en hakim şirket Coinbase. Binance, küresel çapta olduğu gibi ABD sınırları içerisinde de Coinbase ile kıyasıya bir rekabete girecek gibi görünüyor. Binance.com halihazırda ABD’de yaşayanlar tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Alexa verilerine göre borsanın trafiğinin yüzde 23’ü ABD’den geliyor. ABD’nin ardından Binance’in en çok trafik aldığı ikinci ülke yüzde 7 ile Japonya. Ancak ABD’liler, şu anda Binance.com’dan doğrudan ABD Doları ile kripto para alamıyor. Yeni borsa ile bu mümkün olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl