Binance, çeşitli zincirlerde “önemli miktarda” token yakacak

Binance borsası, çeşitli zincirlerdeki "Binance bağlantılı (Binance-pegged)" token'larında önemli miktarda yakım yapacağını duyurdu. Borsa, bu token'lar için tuttuğu teminatların kilidini de daha sonra açacak.

Dünyanın hacim bakımından en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, yeni bir yakım duyurusu yaptı. Platform, bazı zincirlerdeki Binance-bağlantılı token’larını yakacağını, hatta yakım miktarının da önemli seviyede olacağını duyurdu.

Borsanın sadece tweet ile yetinmesi ve detaylı bilgi vermemesi dikkat çekerken, yakım yapılacak token’ların adları da açıklanmadı.

Bilindiği üzere Binance borsası, bu coin’leri, diğer blok zincirlerinin token’larının BNB Chain üzerindeki kullanımını kolaylaştırmak için çıkarıyor. Borsa aynı zamanda BNB Chain dışındaki zincirler için de bunu yapıyor.

Örnek olarak BTCB, BNB zinciri üzerindeki Bitcoin işlemleri için kullanılıyor. Binance, bu coin için teminat olarak gerçek Bitcoin tutuyor. Aynı durum XRP, DOT ve LTC gibi birçok token ile sabit coin’ler için de geçerli.

Ethereum ağında kullanılan bir sabit coin olan USDC için de B-USDC çıkaran Binance, her bir B-USDC için 1 adet USDC teminat barındırıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl