Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı

Binance borsası, platform tarafından çıkarılan bazı token'lar ile müşteri fonlarının yanlışlıkla aynı cüzdana taşındığını kabul etti. ABD medyasından Bloomberg'in tespit ettiği hatayla ilgili borsa sözcüsünden de açıklama geldi.

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance kritik bir hata yaptı ve kendi ihraç ettiği token’ların teminatı olarak sakladığı fonlar ile müşteri fonlarını aynı cüzdanda sakladı. Borsanın bu önemli hatasını ise ABD finans medyasının büyük kurumu Bloomberg fark etti.

Binance’in resmi web sitesindeki bilgiler ve grafikler üzerindeki incelemeyle fark edilen hatanın ardından borsanın bir sözcüsü Bloomberg’e verdiği bilgide hatayı fark ettiklerini ve yanlışlıkla transfer edilen fonların, başka bir cüzdana taşındığını söyledi.

Olması gerekenden fazla fon bulunuyordu

Binance’in B-token’ları olarak da bilinen ve borsanın ihraç ettiği 94 coin’in yaklaşık yarısını oluşturan fonları koruyan rezervlerin,  yanlışlıkla müşteri fonlarının tutulduğu “Binance 8” adlı cüzdana taşındığı görülüyor. Bloomberg, incelemesinde bu cüzdanda olması gerekenden fazla varlığın olduğunu ve bunların büyük bölümünün bu B-token’ları olarak da bilinen kripto paralardan oluştuğunu belirtti.

“Binance 8 bir soğuk cüzdan… Hatayı fark ettik”

Binance borsasının bir sözcüsü ise Bloomberg’in konuyla ilgili sorularını yanıtladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Binance 8, borsanın soğuk cüzdanlarından bir tanesi… Teminat varlıkları yanlışlıkla bu cüzdana taşınmış. Yapılan hatanın farkındayız ve ilgili varlıklar gerekli olan diğer cüzdanlara taşınıyorlar. Kullanıcı fonları 1’e 1 oranda saklanmaya ve korunmaya devam ediyor”

Sözcü fonların ne zaman yanlış cüzdana taşındığıyla ilgili ise bilgi vermedi.

Fonların ayrı tutulmaması, muhtemel bir büyük çekim talebine karşılık olarak Binance borsasının ne kadar teminat tuttuğunun tam olarak anlaşılamaması demek oluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Gökay Yanıtla

    Çok güzel bir haber olmuş emenize sağlık bizde elimizdeki kilitli olan teminatlı tokenlerimizi alamıyorduk net bir bilgi alamıyorduk şimdi gerçek ortaya çıktı sizin sayenizde umarım ocak ayına kadar teminatlarımızı verirler