Binance’ten kurumsal yatırımcılara kripto teminat desteği

Binance borsası kurumsal yatırımcılara yönelik yeni bir teminat kolaylığı sağlayacak. Yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonları için vermeleri gereken teminat, borsa dışında tutulabilecek.

Binance borsası kurumsal yatırımcıların temiant olarak verdikleri kripto paraların borsa dışında tutulmasına izin vereceğini açıkladı. ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre; borsa kurumsal yatırımcıların teminatlarını Binance Custody ile saklamasına olanak tanıyacak. Binance Custody de, fonları soğuk cüzdanlarda tutacak. Soğuk cüzdanda duran fonlar ise işlemler tamamlandığı zaman ulaşılabilir olacak.

Daha fazla güven verecek

Bilindiği üzere kaldıraçlı işlemlerde kripto trader’ları teminatlarını borsada tutmak zorunda kalıyorlar. Soğuk cüzdan seçeneği ise birçok kullanıcıya güven verecek ve fonlar borsalardaki hack olayları gibi durumlara karşı korunaklı hale gelecek.

2021 yılında başlatılan Binance Custody, Binance’ten ayrı olarak hizmet veren Litvanya merkezli bir şirket konumunda…

Özellikle FTX’in çöküşünden sonra borsaların kullanıcı fonlarını, onların haberi olmadan kullanması korkusu merkezi platformlara olan güveni ciddi şekilde zedelemişti. Kripto para şirketi Bitwise da dün yayımladığı bir raporda, 2023 yılında, merkeziyetsiz borsaların hacimlerinin merkezi borsaları geride bırakacağını iddia etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl