Binance, KYC bilgilerinin sızdığı iddiasına cevap verdi

Küresel çapta en büyük borsa konumundaki Binance ile ilgili KYC bilgilerinin sızdığına dair bir iddia ortaya atıldı. Binance'in müşteri destek ekibi ise böyle bir sızıntının olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Artık neredeyse her borsanın müşterilerini zorunlu tuttuğu “Know your Custemer” (KYC) kuralları, hacker’ların da bu alana yönelmesine yol açtı. Birçok kişinin e-mal adresinden telefon bilgilerine kadar bilgileri, oltalamadan kimlik avı saldırılarına kadar birçok yöntemle ele geçirilmeye başlandı.

Binance reddetti

Son iddia ise X üzerinden Binance ile ilgili ortaya atıldı. Bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsünde, Binance müşterisi bazı kişilerin bilgilerinin satıldığına yönelik ilan dikkat çekiyor. Borsadan yapılan açıklamada ise bu iddianın doğru olmadığı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Birçok olası tehdit durumunda olduğu gibi, ekiplerimiz bu konuyu da araştırdı. Sonuç olarak bir sızıntı olmadığı bilgisine ulaştık. Kullanıcı hesapları güvendedir. Binance’tki kullanıcı hesapları; MFA’dan biyometrik kontrole ve doğrulamalara kadar birçok yönden koruma altına alınmıştır. Yine de, bu tarz önemli iddiaları bizimle paylaşanlara teşekkür ederiz. Bu sayede biz de durumu soruşturup, gerekli adımları atma imkanı buluyoruz”

Binance borsası son olarak 2019’un yaz aylarında yaklaşık 40 milyon doların çalındığı bir hack saldırısı yaşamıştı. Ancak borsa daha sonra kayıp yaşayan kullanıcılarına gerekli ödemeleri yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl