Binance yeni yatırımını “yeniden stake” protokolü Puffer’a yaptı

Binance borsasının yatırım kolu olan Binance Labs, EigenLayer üzerinde Ethereum likit staking ile "yeniden staking" işlemlerini bir araya getiren protokol Puffer'a yatırım yaptı. Bundan sonra BNB Chain kullanıcıları, Puffer'ın kendi likit yeniden stake token'ı olan nLRT'yi kilitleyip getiri elde edebilecekler.

Binance Labs’in son yatırımı merkeziyetsiz ve 3. taraf izni gerektirmeyen “likit yeniden stake etme” protokolü olan Puffer’a oldu. Yatırım, Puffer’ın açık kaynak teknolojileri ve içinde 2. katman ağları da olan geliştirmelerinde kullanılacak.

Bununla birlikte Puffer, likit yeniden stake token’ı olan nLRT’yi BNB Chain kullanıcılarına da açtı. Kullanıcılar Ethereum hisse kanıtı sistemi ve “re-staking” üzerinden getiri elde edebilecekler.

Bilindiği üzere bireysel Ethereum doğrulayıcıları genelde yüksek maliyetlerle işlem yapabiliyorlar. Bu durum ise kurumsal hesapların kontrol ve merkezileşme etkisiyle sonuçlanıyor. Puffer, bu konudaki riskleri ve maliyetleri azaltarak Ethereum staking’inin daha adil şekilde yapılmasını amaçlıyor.

Binance kurucularından olan ve Binance Labs yönetim kurulu başkanı olan Yi He yatırmla ilgili olarak “Binance Labs, yenilikçi DeFi projelerini her zaman erken aşamalarında desteklemeye devam ediyor. Bu projeleri uzun vadeli olarak görüyoruz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl