Binance Labs’dan MOBOX’a stratejik yatırım

Binance’in girişim sermayesi kolu Binance Labs, oyun odaklı metaverse platformu MOBOX’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

Binance Labs Fonu yöneticisi Bill Chin, “MOBOX, Binance ekosisteminin tamamıyla organik olarak iş birliği yapan büyük umutlar beslediğimiz bir proje. MOBOX ile oyun platformuna yenilik getirmeyi umuyoruz.” dedi.

Stratejik yatırımla birlikte MOBOX, geliştiricilere ve oyunculara kullanımı kolay ve eğlenceli, blok zinciri tabanlı bir metaverse sağlamak üzere çalışacak. MOBOX’un Binance Mini Program, Binance Pay ve Binance NFT Marketplace ile entegre olan ilk metaverse olacağı belirtildi.

Ayrıca MOBOX, geliştiricilere blok zinciri oyunları konusunda eğitim vermek, yardım etmek ve tavsiyelerde bulunmak için Binance NFT Marketplace ile birlikte bir kuluçka fonu kurdu. Fon, oyun geliştiricilerinin oyunlarını blok zincirine ve MOMOverse’e getirmelerine yardımcı olmak için kullanılacak.

MOBOX’ın kurucu ortağı SOON, “BSC blok zincirinin hızı ve düşük işlem ücretlerininden yararlanırken Binance topluluğuna ‘eğlenmek için oyna’ ve ‘kazanmak için oyuna’ oyun mekanizmalarını sunmak için tüm Binance ekosistemiyle yakın iş birliği içinde çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Ayrıca METAfund aracılığıyla ekiple çalışırken edindiğimiz bilgileri paylaşmayı ve Binance NFT ile gelecek vadeden oyun platformlarının desteklenmesine ve yetenekli geliştiriciler yetiştirilmesine katkıda bulunmayı umuyoruz.” şeklinde konuştu.

2021 yılının Nisan ayında piyasaya sürülen MOBOX, 6 ada 800 binden fazla kullanıcıya ulaşan üç NFT oyunu çıkardı. Bu süreçte, 200 milyondan fazla NFT alım satımı gerçekleştirdi ve BSC’de 1 milyonun üzerinde benzersiz NFT basıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl