Binance Labs’den PancakeSwap’a yeni yatırım

Geçtiğimiz günlerde Web3 odaklı şirketler için 500 milyon dolarlık bir fon açıklayan BNinance Labs, şimdi de PancakeSwap'a yeni bir "stratejik yatırım" yaptığını duyurdu. Merkeziyetsiz bir borsa olan PancakeSwap'ın token'ı olan CAKE'e de yatırım yapıldığı belirtilirken, konuyla ilgili ise rakam verilmedi.

Dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen Binance’in yatırım kolu Binance Labs, kendi bünyesinde olan PancakeSwap’a yeni bir yatırım yaptı. Borsanın resmi sitesinden yapılan duyuruda, Binance Labs’in amacının, küresel blok zinciri adaptasyonunun sağlanması ve teknolojinin gelişimi için topluluk desteği, pazarlama ve Web3 çözümlerinin artırılması olduğu belirtildi.

“PancakeSwap’a destek olmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilgili konuşan bir Binance Labs sözcüsü ise yaptığı açıklamada PancakeSwap’ın şu anda küresel çapta en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olduğunu ve BNB Chain’deki merkeziyetsiz finans projeleri arasında da en çok TVL’e sahip olduğunu söyleyerek, “Bu yüzden, projenin devamı için verdiğimiz destek devam edecek” ifadelerini kullandı.

Şu anda 163 milyon özgün adrese sahip olan ve oluşturulduğu 2020 yılından bu yana toplamda 3 milyardan fazla işlem yapılan BNB Chain, çeşitli kategorilerde 1300’den fazla merkeziyetsiz finans uygulamasına ev sahipliği yapıyor. Zincir üzerindeki aktif kullanıcı sayısının da 400 binden fazla olduğu belirtiliyor.

Binance Labs, geçtiğimiz hafta da, web3 ve blok zinciri şirketlerine yatırım için 500 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı.

Binance borsası Mayıs ayında da, çöken Terra ekosisteminde çalışan geliştiricileri BNB Chain için çalışmaya davet etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl