Binance, Lightning Network’ü entegre edecek

Dün ve bu gece saatlerinde 2 kez Bitcoin çekim işlemlerini askıya alan ve daha sonra yeniden açan Binance borsası, Lightning Network'ü platforma entegre edeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta PEPE Coin çılgınlığında artan Ethereum ağ ücretlerinin ardından dün de Bitcoin ağ ücretleri son dönemin en yüksek seviyesine geldi. Binance borsasındaki çekim taleplerinin de rekor seviyeye ulaşması borsanın işlemleri durdurmasına yol açtı.

Dün akşam saat 18 civarı ve bu gece saatlerindeki durdurma adımlarının ardından borsa, çekim işlemlerini yeniden açmıştı. Bitcoin’de işlem ücretlerinin ortalaması 15 doların da üzerine çıkarken, mempool.space verilerine göre ağda 421 binden fazla onaylanmamış ve bekleyen işlem bulunuyor. Bu rakam, borsanın çekim işlemlerini askıya aldığı ikinci seferde 500 bini aşmıştı.

Lightning Network geliyor

Tüm bu yaşananların ardından ise Binance’ten üst üste açıklamalar geldi. Borsa, aynı durumun bir daha yaşanmaması için önlemler aldığını, zincir üstü verileri daha yakından takip edeceğini ve aynı zamanda Lightning Network’ün entegrasyonu için de çalışmaların başladığını duyurdu.

Bitcoin fiyatı ise tüm bu yaşananlardan şu ana kadar, ne olumlu ne de olumsuz etkilendi. Günlerdir 27.500 ile 29 bin dolar arasında gidip gelen fiyat, haberin yazıldığı dakikalarda ise 28.250 dolarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatını bu hafta direkt olarak etkileyebilecek en önemli veri ise, ABD’de çarşamba günü açıklanacak olan enflasyon rakamları olacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl