Binance’ten listelenen kripto projelerine telefon: Sorun mu var?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, platform üzerinde listelenen ancak belli bir likidite seviyesinin üzerine çıkamayan projelere ulaştı ve piyasa yapıcıları konusunda sorular sordu. Şirket ayrıca, projelerin dolaşımdaki token'larla Binance üzerinden faiz kazanmak isteyip istemeyeceklerini de sorguladı.

Son dönemde SEC ve CFTC ile yaşadığı davalar, ve özellikle BNB fiyatının belli seviyenin altına düşmemesi için Bitcoin satıldığı iddialarıyla boğuşan Binance borsasının şimdi de, platformda listelenen token projelerine telefon ettiği ve ulaştığı iddia edildi.

ABD medyasından The Block’un haberine göre borsa, platformdaki düşük likiditeye sahip olan projelere ulaştı ve sorunlarını öğrenmek istedi. Likiditenin neden düşük olduğu, aynı zamanda bu projelerin piyasa yapıcılarla olan ilişkileri sorulan sorular arasındaydı.

Yüzde 1 ila 5 arasında token talebi…

Borsa yetkilileri ayrıca bu projelere Binance’in faiz programına belli miktarda token verip faiz kazanmak isteyip istemeyeceklerini de sordu. Yetkililerin, böyle bir durum için dolaşımdaki token oranlarının %1 ilâ 5’i arasında bir miktar talep ettikleri yazıldı. The Block ayrıca konuyla ilgili yazışmaları da gördüğünü belirtti.

“Amaç piyasa manipülasyonunu önlemek”

Konuyla ilgili yine The Block’a konuşan bir Binance yetkilisi ise, aranan şirketlerin küçük çaplı ve az likiditeye sahip olan projeler olduğu ve sebebin ise piyasa manipülasyonunun önlemek olduğunu söyledi.
Yetkili, faiz konusuna da değindi ve bu seçeneğin de likiditeyi artırdığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Temel amaç, proje ekiplerinin likidite korumalarını geliştirmek ve tavsiye edilen adımları atmaya onları teşvik etmektir. Bir diğer olası risk azaltma önlemi ise Binance Savings gibi tasarruf havuzlarına katkı sağlamaktır. Burada token’lar kaldıraç ya da kredi şeklinde borç alnabiliyor. Bu durum da kullanıcıların trade yapmasını kolaylaştırıyor ve sonuç olarak likidite de artıyor.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl