Binance, likit staking token’ını piyasaya sürüyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 'ETH 2.0 Staking' hizmetini 'ETH Staking' olarak yeniden markalaştırdığını ve Wrapped Beacon ETH'yi (WBETH) platformlarına getirdiğini duyurdu. Bu değişiklik 27 Nisan 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Ethereum’un Shapella güncellemesinin staking para çekme işlemlerini etkinleştirmesinden iki haftadan kısa bir süre sonra Binance, likit bir staking token’ı sunuyor.

WBETH isimli token, kullanıcıların Binance dışındaki DeFi projelerine katılmalarına olanak tanırken, tahakkuk eden ilgili ETH staking ödüllerini almaya uygun olmalarını sağlayacak. Her bir WBETH token’ı, ETH staking hizmetinin günlük getirisi ile orantılı bir şekilde Ethereum ağından günlük olarak ETH staking ödülleri alacak. Kullanıcılar ayrıca, günlük BETH/WBETH dönüşüm oranına bağlı olarak ilgili ETH staking ödüllerini BETH şeklinde kullanmak için WBETH token’larını açabilecek.

Sıfır ücretle token’lar dönüştürülebilecek

Binance’ten yapılan açıklamaya göre, 27 Nisan 2023 TSİ 10.00’dan tarihinden itibaren kullanıcılar BETH token’larını WBETH’e çevirebilecek ve ETH staking sayfasında sıfır ücretle WBETH token’larını BETH token’larına dönüştürebilecekler.

BETH ve WBETH arasındaki önemli farklardan biri, BETH’in stake edilmiş bir ETH token’ı, WBETH’in ise yeni bir likit staking token’ı olması.

Likit staking token’ları, sahiplerinin Ether stake etmesine ve kilitli kripto parayı temsil eden bir türev token almasına olanak tanıyor. Bu türev daha sonra çeşitli kripto piyasalarında kullanılabiliyor ve kilitli coin’leri etkili bir şekilde likit hale getiriyor.

Pazar, Lido’nın hakimiyeti altında

Bu pazar, büyük ölçüde Lido’nun hakimiyeti altında. Lido platformu, token’ı LDO ile beraber, pazarın yaklaşık yüzde 31’ini tek başına elinde bulunduruyor. Ethereum’daki Shapella güncellemesinden sonra Lido’da kilitli toplam varlıklar da 6 milyon ETH’yi aştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl