Binance’te bir altcoin bugün %99 daha ucuza alındı ama nasıl?

Binance'te LINK/USDT işlem çiftinde fiyat aniden yüzde 99.9 düştü. Daha önce en dibe alım emri girmiş olan bazı şanslı kullanıcılar, böylece LINK'i neredeyse bedava alırken bazıları da büyük para kaybetti.

Önde gelen kripto para borsası Binance’te LINK’in fiyatı, birdenbire 0.0001 USDT’ye indi. Daha önce bu fiyata alım emri girmiş olan kullanıcı veya kullanıcılar, LINK’i yüzde 99 daha ucuza alırken satış emrini veren taraf veya taraflar ise büyük para kaybetti.

Bilindiği gibi şu anda Binance’te emir girişlerinde fiyat bandı kısıtlaması uygulanıyor. Yani, belirli bir fiyatın altına emir girilemiyor. Peki LINK’teki durum, buna karşın nasıl gerçekleşti? Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınladı.

Zhao, alım emrinin 16 Ocak 2019 tarihinde girildiğini ve o tarihte borsada henüz fiyat bandı kısıtlaması uygulamadıklarını söyledi. Zhao ayrıca kullanıcıların emirlerini iptal edemeyeceklerini vurguladı.

LINK/USDT çiftinde gerçekleşen bu işlemin yatırımcıların kripto para piyasalarında görülen büyük satış dalgasının ortasında kayıplarını azaltmak için panikle herhangi bir limit girmeksizin piyasa satış emirleri verdikleri ve böylece 0.0001 dolara kadar tüm alım emirlerini süpürdükleri varsayılıyor.

LINK/USDT grafiği

LINK, borsada şu anda 2.22 dolardan alınıp satılıyor. Kripto parayı 0.00001 dolardan almayı başaran kişi veya kişilerin şimdiden %2,220,000 kârda olduğu söylenebilir.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl