Binance’ten “Litecoin’e büyük çaplı saldırı” iddiası

Önde gelen kripto para borsası Binance, bu sabah Litecoin'e karşı büyük çaplı bir saldırı olduğunu iddia etti.

Kripto para borsası Binance, en büyük beşinci kripto paraya karşı bir “dusting saldırısı” olduğunu iddia ediyor.

Bu sabah, borsanın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Litecoin kullanıcılarını hedefleyen büyük bir saldırı gerçekleştirildiği bildirildi. Şirket, konuyla ilgili açıklamasında, “Yaklaşık 5 saat önce Litecoin kullanıcılarına büyük çaplı bir Dusting Saldırısı oldu” ifadelerini kullandı.

Söz konusu Twitter gönderisinde Binance’e göre, saldırının parçası olan ve 50 farklı adrese çok küçük miktarda (0.00000546) LTC gönderilen bir işlemin bağlantısına da yer verildi.

Binance, Dusting Saldırısı’nı, “Bilgisayar korsanı ya da dolandırıcılarının kişilerin özel cüzdanlarına çok küçük miktarlarda coin göndererek Bitcoin ve kripto para kullanıcılarının gizliliklerini kırmaya çalıştıkları yeni bir kötü niyetli faaliyet.” şeklinde tanımlıyor.

Dolandırıcılar, bu yolla adreslerin arkasındaki kişi veya kurumları ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen blok ödülü yarılanması ile madencilik ödüllerinin yarı yarıya indirildiği Litecoin, TSİ 23.10’da 87 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. idris Cevapla

    Bu sabah bana 0.00000546 ltc geldi, anlam verememiştim, şimdi anladım olayı.

    1. Ahmeeeet Cevapla

      Aynen bana da geldi. Desteğe mesaj attim. binance olarak ltc ile alakamız yoktur. Daha önce kampanyaya katildiysaniz kontrol edin gibi bir cevap yazdılar.