Birleşik Krallık’tan Binance Markets Limited’a resmi izin

Birleşik Krallık bölgesinde bir süredir sert yaptırımlara maruz kalan Binance borsasının buradaki şirketlerinden biri olan Binance Markets Limited, piyasaları denetleyen kurum olan Finansal Kontrol Otoritesi'nden (FCA) resmi izin aldı. İzin, FCA'in resmi sitesinde de görülürken, regüle edilen kurumun Binance borsası mı, yoksa sadece ona bağlı olan bir şirket mi olduğu tartışması başladı.

İngiltere başta olmak üzere Birleşik Krallık’ta zor zamanlar geçiren hatta bu yargı bölgesinde regülasyon kurallarını iyi bilen ve kurumlarla iyi ilişkiler geliştirebilecek bir CEO arayışı içinde olan Binance borsasıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Birleşik Krallık’ta piyasaların denetlenmesinden sorumlu olan FCA, Binance Markets Limited adlı şirkete ülkede çalışma izni verdi. İzin, kurumun resmi sitesinde de gözükürken başka bir tartışma başladı.

İzin alan Binance mi?

Binance Markets Limited’ın FCA’dan yetki alması, “Binance İngiltere’de artık çalışabilir” haberlerinin çıkmasına sebep oldu. Ancak izin alanın Binance borsası değil, sadece onun Birleşik Krallık’ta yer alan ve herhangi bir şekilde faaliyet göstermeyen bir kolu olduğu belirtiliyor.

CZ’den de tweet geldi: Regülasyon gerekliliklerini tamamladık

Binance’in CEO’su olan Changpeng Zhao da, FCA’den onay aldıklarını belirterek şu tweet’i attı:

“25 Ağustos 2021 güncellemesi… 25 Haziran 2021’de FCA, Binance Limited Markets’a bazı gereklilikler getirdi. Şirketi, uyması gereken tüm gereklilikleri yerine getirdi”

Bilindiği üzere Haziran ayından bu yana özellikle Birleşik Krallık’ta sorunlar yaşayan Binance ve diğer kripto para borsaları sert regülasyonlarla karşı karşıya kalmıştı. Hatta bölgenin en önemli ödeme sistemlerinden biri olan “Faster Payments” da Binance borsasına kapanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl