Binance’in merkezsiz borsası resmen yayında

Binance'in merkezsiz borsası Binance DEX, bugünden itibaren resmen tam sürümüyle faaliyete geçti.

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, merkezsiz borsası Binance DEX’in şirketin kendi blok zinciri Binance Chain üzerinde resmen faaliyete geçtiğini duyurdu.

Açıklamada ayrıca Binance DEX geliştirme ekibinin Binance blok zincirinde yer almak ve yeni token’lar çıkarmak isteyen projeleri davet ettiği ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, “Merkezsiz borsaların güvenilir ve şeffaf bir finansal sistem sunarak yeni umutlar ve yeni olanaklar verdiğine inanıyoruz. Binance DEX, kendi varlıklarınız üzerinde çok daha fazla kontrol sunuyor. Bunun topluluğumuza yeni bir özgürlük düzeyi getirmesini bekliyoruz. Ekosistemin tamamını büyütmek için çeşitli projeler ve ekiplerle yakın iş birliği içinde çalışacağız.” dedi.

Açıklamada Binance Chain’in resmen piyasaya sürülmesiyle beraber Binance’in kendi kripto parası olan Binance Coin’in de Ethereum tabanlı ERC20’den Binance Chain tabanlı BEP2 standardına geçiş yaptığı da kaydedildi.

Yeni BEP2 tabanlı Binance Coin’in ilk etapta Trust Wallet, Ledger, Enjin, Magnum Wallet, CoolWallet, Coinomi Wallet, Atomic Wallet, ZelCore Wallet, Infinito Wallet, Math Wallet, Ellipal Wallet, Guarda Wallet ve Exodus tarafından desteklendiği belirtildi.

Ek olarak kullanıcıların artık Binance Chain Explorer’a, web cüzdanına, halka açık veri düğümlerine ve API’lara erişim sağlayabileceği ifade edildi.

Binance DEX’te Binance.org adresinden ulaşılabiliyor.

CoinMarketCap verilerine göre BNB’nin fiyatı, 24.66 dolardan el değiştiriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl